Farmářské trhy

Výrobky si také můžete koupit na trzích:

-Zámecké trhy Doudleby nad Orlicí 1x za měsíc v neděli

Novinky

Přehled prodejců

1. Zákys, ochucený zákys a tvaroh si můžete koupit v některých prodejnách Konzum v okresech Ústí nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou (více pak v Konzumu v Žamberku).
2. Téměř všechny naše výrobky zakoupíte v cukrárně na náměstí v Rokytnici v Orlických horách.
3. Vybrané produkty v prodejně Masoeko Letohrad.
4. Také v Poctivém koláči v Letohradu naproti nádraží, kde mají skvělé nejen "poctivé koláče". Novinky Novinky Novinky
Logo - Královohradecký kraj
?

Poznej svého farmáře

Akce „Poznej svého farmáře“ 2014

U této příležitosti jste nás mohli navštívit dne 30.8.2014 na Farmě Pod lipou.

Farmy v regionech zvou na den otevřených vrátek

Pět zemědělských farem se zúčastnilo nového projektu Ministerstva zemědělství cíleného na podporu menších lokálních farem. Cílem projektu je informovat spotřebitele o zemědělských farmách v jejich okolí a o možnosti nákupu přímo u farmářů. Během „dne otevřených vrátek“ tak mohli lidé navštívit místní farmu a seznámit se s jejím provozem, ochutnat produkty nejen z hostitelské farmy, ale faremní produkci z okolí, nebo si nakoupit kvalitní výrobky z regionu.

Zájem ze strany malých farmářů byl velký – Ministerstvo zemědělství obdrželo 200 přihlášek, ze kterých ve třech kolech odborná komise vybrala pět účastníků – Ekofarmu Čapí Letka z Mokřice u Krásné Hory nad Vltavou, Kozí farmu Zerlina z Hážovic u Rožnova pod Radhoštěm, Ma-Ma rodinnou mlékárnu Úhořilka ze Štoků, Farmu pod Lipou z Rokytnice v Orlických horách a EKO sady Komňa u Uherského Brodu.

Vždy v sobotu jedna z farem otevřela svá „vrátka“ pro návštěvníky a nechala je nahlédnout do provozu. Společně s hostitelskou farmou se představili i další lokální chovatelé a pěstitelé a nabídli k prodeji své produkty. V nabídce tak byli kravské nebo kozí mléko a výrobky z nich, med, domácí pečivo, koláče a chléb, vejce, ovoce a zelenina. Prezentovali se také lokální výrobky oceněné značkou Regionální potravina. Během dne byl připraven bohatý doprovodný program – hudební a divadelní představení, zábavné hry pro děti i dospělé, hrací koutky i rozhovory s přítomnými farmáři.
Všem, kteří nás přišli podpořit děkujeme.

« z 2 »